Sims dünyası Orta Çağ’da kuruluyor

Dünyanın en çok satan oyunu unvanına sahip olan Sims Orta Çağ’a gidiyor. Kahramanınızı baştan yaratarak görevden göreve koşabileceğiniz ya da kendi krallığınızı kurabileceğiniz Sims Medieval 2011 baharında PC ve Mac platformlarında.

Electronic Arts (EA) bugün duyurduğu Sims Medieval’ın Sims tarihindeki en etkileyici oyun olacağını iddia ediyor. Oyuncular ilk kez sadece kendi karakterlerinin değil, tüm oyunun gidişatından sorumlu olacaklar. Elbette seçtikleri takdirde.

Şu ana kadar oynadığımız Sims oyunları  yemek yedirmek, duş aldırmak, flört ettirmek ve daha fazlası gibi karakterlerin mikro yönetimi ve kişiselleştirilmesi üzerine kuruluydu. Sims Medieval’da da oyuncular krallığa gelen her yeni kahramanı kişiselleştirebilecek. Farklı olarak ise, aldığınız her görev kontrol etmeyi seçtiğiniz karaktere bağlı olarak sonuçlanacak.

Kraldan halk ozanına, büyücüden demirciye, oyuncu her türlü karakteri kontrol edebiliyor. Bu da Orta Çağ’ın entrika, heyecan ve efsanelerle dolu dünyasında hikaye anlatımı olanaklarını genişletiyor. Oynadığınız kahramana göre kendinizi krallığı habis büyücüden kurtarırken ya da bir kraliyet düğünü organize ederken bulabilirsiniz.

Krallığın ve halkın kaderi de yine oyuncunun elinde. En çok strateji hayranlarının bayılacağı bu özellik sayesinde sadece halkın refahını sağlamayı, ün peşinde koşmayı ya da krallığınızı genişletmeyi seçebilirsiniz.

En çok satılan oyun olsa da Sims kadın oyuncuların her zaman daha fazla ilgisini çekti. Sims Medieval’ın barındırdığı RPG ve strateji elementleriyle bu devasa kitleye erkek oyuncuları da dahil etmek için hazırlandığı belli.

Ancak dağıtımcı EA’in basın açıklamasında oyunun tasarımı hakkında detaylı bilgi vermemesi kafada soru işaretleri yaratıyor. Sims Medieval aslında apayrı bir oyun da, sadece Sims kelimesini eski oyuncu kitlesini çekmek için bir etiket olarak mı kullanıyor? Yoksa tek fark Orta Çağ insanının hayatlarını mı oynamak olacak? Peki tam yiğitlik yapacağım anda kahramanımın çişi gelirse ne olacak?

Reklam
HABER içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s