Michael Jackson gibi dans edebilin diye

"Beat It" Michael Jackson The Experience - Xbox360/Kinect

Yeni bir Michael Jackson oyunu değil. Kasım ayında Wii, DS ve PS3 gibi platformlarda çıkan ve şimdiye dek 3 milyon kopya satan ‘Michael Jackson: The Experience’ yalnızca biraz daha hareketleniyor.

Bugün itibariyle oyunun Xbox  Kinect ve Playstation Move’a uyarlanmış versiyonları Ubisoft aracılığıyla ABD’de piyasaya çıkıyor. İki gün sonra da Avrupa’da olacak.

Ubisoft, her aletin teknik anlamda yapabileceklerini göz önünde bulundurarak platforma özel deneyimler ortaya çıkardıklarını söylüyor. Kamera, ses ve hareket izleme özellikleriyle Kinect, örneğin, Jackson’ın dans hareketlerini ne kadar iyi taklit edebildiğinizi izliyor. Ekrandaki animated temsiliniz de benzerlikleri ve hareketlerinizi yansıtıyor. Ubisoft’un satış ve pazarlama yöneticisi Tony Key’e göre, “Kendinizi hareket ederken gerçekten görüyorsunuz ve hedefiniz de hareketlerinizi dansçılarınkine uydurmak. Saçınızın başınızın uçuştuğunu, ne giydiğinizi, her şeyi görebiliyorsunuz.”

Playstation’ın Move versiyonu ise daha sofistike anlatılıyor. Facebook entegrasyonu bile mevcut. Kullanıcılar oyundaki fotoğraf ve videolarını PS3’e kaydedebiliyor ya da doğrudan Facebook’a yükleyebiliyorlar. Ki, şu anda bile oyunun Facebook sayfası spam içerik arasında seçmesi zor olsa da, kullanıcıların yüklediği videolarla dolu. “Dans kategorisi bizim için hep kazanç oldu.” diyor Tony Başkan ve ekliyor: “Gitgide, dans kategorisi tüketicilerin bizlere anlattığı bir hikaye haline geliyor.”

Reklam
HABER içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s