Gezi yazarlığının yeni hali: Game Trekking

Game Trekking. Alışılmadık bir seyahat belgeseli projesi. Projenin sahibi Jordan Magnuson‘a göre farklı bir gezi yazarlığı denemesi. Jordan dünyayı gezerken, gördüğü ve tecrübe ettiği şeyler hakkında bilgisayar oyunları yaparak seyahatini belgeleyecek.

Bağımsız oyun tasarımcısı ve TIGSource’un kurucusu Jordan Magnuson projenin temellerini bir süredir yaşadığı Kore’de atıyor. İngilizce öğretmenliği yaparak geçindiği ülkede Freedom Bridge, Being There ve Loneliness isimli oyunları -etkileşimli deneyimleri – yaratıyor.

Kore’den sonra Vietnam‘a uçacak olan Jordan 4-5 ay içinde Laos, Kamboçya, Tayland, Malezya ve Myanmar‘ı sadece kara ulaşımını (otobüs, tren, yürüyüş) kullanarak dolaşacak. Güneydoğu Asya’yı keşfettikten sonra 2 ayını da Çin ve Japonya‘ya ayıracak.

Planı her gezdiği ülkede iki oyun yapmak. Tamamen ücretsiz ve açık kaynaklı olacak olan oyunlar ülke başlıkları altında web sitesinde yayınlanacak. Bunun yanında gezdiği yerler hakkında yazılar, fotoğraflar ve videoların olacağı bir blog da tutacak.

Game Trekking projesini finanse edebilmek için Jordan Magnuson şu anda bir Kickstarter sayfası açmış durumda. 1 Ekim’e kadar 5000 dolar toplayabilirse Game Trekking resmen başlayacak.

Jordan her halükarda yolculuğa çıkacak. Bağışlar yiyecek ve kalacak yer parasını karşılayarak oyun yapabilmesini sağlayacak. Yoksa gittiği yerlerde web tasarımı gibi işler yaparak masraflarını karşılayacak. Ama oyun tasarlamaya vakit olmayacak.

Eğer destek toplamaya devam ederse, seyahatin 2. fazı gerçekleşecek. Sibirya ekspresiyle Rusya, ardından Avrupa ve sonra Akdeniz üzerinden Kuzey Afrika…

Reklam
HABER içinde yayınlandı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s